praca w organizacji pożytku publicznego
NGO - INFORMACJE

Praca w organizacji pozarządowej

Ludzie tworzą miejsca. Nie inaczej jest z organizacjami pozarządowymi. W organizacjach pozarządowych najważniejsi są ludzie, którzy je tworzą. Każda z osób pełni inną funkcję oraz ma inne umiejętności przydatne do wykorzystania w pracy.

Aby pracować w organizacji pozarządowej, należy być osobą nastawioną na poświęcenie i mocno zaangażowaną. Zazwyczaj praca, którą się wykonuje, jest ciężka, ale jej efektów nie da się porównać z niczym innym. Dzięki ich wysiłkowi udaje się pozyskać odpowiednie granty, czy pomóc tym, którzy akurat najbardziej tego potrzebują.

Na czele organizacji pozarządowej stoi zarząd, kolejno organy nadzoru oraz organy programowe. Następnie członkowie stowarzyszeń, dzięki którym w zasadzie organizacje pozarządowe funkcjonują.

Bardzo ważnym o i ile nie najważniejszym elementem piramidy ludzi w organizacjach pozarządowych są pracownicy etatowi. Pracownicy stali nie stanowią dużej grupy w poszczególnych organizacjach. Jednak na ich barkach spoczywa najwięcej zadań do wykonania.

Kolejną niezwykle istotną grupą są wolontariusze. Poświęcają oni swój czas oraz kompetencje i umiejętności, aby działać społecznie i pomagać innym. Czasami pojawia się możliwość, aby wolontariusz stał się pracownikiem organizacji.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany