FUNDACJA MAM MARZENIE

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Dzięki wsparciu wielu osób, 14 czerwca w Urzędzie Miasta w Krakowie odbyła się uroczystość podpisania aktu notarialnego powołania do życia Fundacji i jej organów.

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność chcemy dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Podczas zakładania Fundacji Mam Marzenie nasi przyjaciele z USA orzekli, że jeżeli uda nam się spełnić 8 dziecięcych marzeń w trakcie roku, to było warto przenieść ideę spełniania marzeń do Polski. Po roku mogliśmy się pochwalić spełnieniem 40 marzeń i utworzeniem 6 oddziałów Fundacji, a od początku naszej działalności aż do dziś spełniliśmy w sumie ponad 5 000 marzeń chorych dzieci.

Pierwszą polską marzycielką była Bogusia – dziewczynka chora na łamliwość kości. Jej marzenie spełniło się w Orlando na Florydzie, gdzie zobaczyła bajkowy świat Walta Disneya. Po powrocie z USA napisała wiersz, który zakończyła w ten sposób…

Więc pozwólcie dzieciom marzyć, bo cóż złego jest w marzeniach?
Wszystko może się przydarzyć. A gdy marzysz, świat się zmienia.

Działalność Fundacji Mam Marzenie to wiele niezwykłych akcji charytatywnych z których całkowity dochód przeznaczany jest na realizację marzeń chorych dzieci. Zobacz poniżej w jakie akcje zaangażowana jest nasza Fundacja.

Zamień kwiaty na marzenia

Jest to inicjatywa, za pomocą której w dniu ślubu możesz podzielić się swoim szczęściem z innymi. Zamiast kwiatów, które szybko zwiędną, Twoi goście mogą wrzucić do puszki datek na spełnienie marzeń naszych podopiecznych.

Program Ramię w Ramię

Fundacja Mam Marzenie nawiązała współpracę z kancelarią brokerską Gestum Broker Sp. z o.o. oraz Fortis Broker Sp. z o.o. w zakresie Programu „Ramię w Ramię” z którego część dochodu zostanie przekazana na realizację dziecięcych marzeń. W ramach Programu „Ramię w Ramię” można, bez dodatkowych kosztów, wykupić ubezpieczenie takie jak dotychczas a dodatkowo wesprzeć Fundację Mam Marzenie.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do przekazywania nowych pluszowych maskotek dla mały pacjentów oddziałów szpitalnych.

Muszka Marzeń

Z każdego zakupu muszki Mosca Recman przekazuje 5zł na rzecz Fundacji Mam Marzenie.

Bezpieczne Dziecko

Fundacja Mam Marzenie nawiązała współpracę z kancelarią brokerską Gestum Broker Sp. z o.o. oraz Fortis Broker Sp. z o.o. w zakresie Programu „Bezpieczne Dziecko”, z którego część dochodu zostanie przekazana na realizację dziecięcych marzeń. Program dotyczy ubezpieczenia następstw nieszczęśliwego wypadku (NNW) młodzieży szkolnej.

Pomaganie przez logowanie

Do akcji Pomaganie przez Logowanie może dołączyć każdy Internauta, który poprzez logowanie do skrzynki e-mail chce wesprzeć potrzebujące pociechy. Wystarczy regularnie logować się do WP Poczta.

Pozostałe akcje znajdziesz na: www.mammarzenie.org/nasze-akcje/

ul. Św. Krzyża 7,

MAŁOPOLSKIE